Sulu padomi sievietēm

img

Lielākajā daļā ģimeņu uztura paradumus diktē tieši sievietes – jo labāku piemēru viņas rāda saviem bērniem un dzīvesbiedram, jo lielāka iespēja, ka ģimene kopumā dzīvos veselīgāku dzīvesveidu. Viens no veidiem, kā dažādot ikdienas ēdienkarti un bagātināt ar vitamīniem un minerālvielām, ir dažādu sulu iekļaušana ikdienas uzturā.

Par maz dzeram sulu

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģiju fakultātes docente un pētniece Solvita Kampuse uzskata, ka latvieši uzturā lieto pārāk maz sulas: “Šobrīd Latvijā ir viens no zemākajiem sulu patēriņiem Eiropā, kā arī mēs par maz uzturā uzņemam augļus un dārzeņus, kam ir jābūt svarīgākajai produktu grupai uztura šķīvī. Lai palielinātu augļu un dārzeņu patēriņu ikdienā, daudzviet pasaulē darbojas programma “5 dienā”, kas paredz, ka cilvēkam dienā jāuzņem 5 porcijas dārzeņu un augļu. Vienu no porcijām iesakām aizstāt ar glāzi 100% sulas, kas no uzturvērtības viedokļa ir līdzvērtīga vienai augļu vai dārzeņu porcijai.

Par enerģiskām un skaistām sievietēm

Sievietēm ir ne tikai jārūpējas par ģimeni, bet arī pašām par sevi. Sievietēm aktīvajā vecumā  ir svarīgas enerģijas rezerves, turklāt būtiski ir spēcināt organismu, uzņemot pietiekamu daudzumu vitamīnu un minerālvielu. Sulu sastāvā esošie augļu cukuri sniedz dabīgu enerģiju, savukārt fruktoze veicina ilgāku sāta sajūtas saglabāšanos, jo tā organismā uzsūcas pakāpeniski un atšķirībā no parastā cukura pasargā organismu no strauja enerģijas kāpuma un krituma, nodrošinot enerģiju ilgākam laikam.

Ikviena sieviete vēlas izskatīties skaista iespējami ilgi. Eksperti norāda, ka sulās esošie antioksidanti aizkavē organisma novecošanās procesus. Salīdzinoši daudz antioksidantu ir tomātu sulā, kas ir arī labs beta karotīna avots, kuru organisms var izmantot  A vitamīna sintēzei. Vienlaikus viena glāze tomātu sulas satur 14% no kālija dienas normas. Kālijs nodrošina muskuļu un nervu sistēmas darbību, uztur normālu asinsspiedienu. No visām sulām tomātu satur visvairāk arī magniju – 1 glāzē ir 8% no dienas normas – tas samazina nogurumu un nespēku, uzlabo muskuļu un sirds darbību, stiprina kaulus un zobus. Šajā sulā ir arī fosfors, dzelzs, cinks un mangāns.

Sievietes ir dažādas

Dietologs Andis Brēmanis akcentē veselīga uztura nozīmi dažādos sievietes dzīves posmos: “Īpaši svarīgi par veselīgu uzturu ir domāt topošajām un jaunajām māmiņām. Bērniņa gaidīšanas laikā ir nemitīgi jāseko līdzi, vai organismā pietiek dzelzs un citu nozīmīgu uzturvielu, sula ir viens no veidiem, kā tās nodrošināt papildus. Tiesa, jāseko līdzi cukura daudzumam sulā – tāpēc labāk izvēlēties 100% sulu, nevis nektāru vai sulas dzērienu. Arī sievietēm, kuras aktīvi nodarbojas ar sportu, ir nepieciešams uzņemt vairāk vitamīnu un minerālvielu – pēc intensīva skrējiena glāze sulas ātri atgriezīsies nepieciešamo enerģiju un spēkus.”

Vienmēr formā

Ikvienam zināma tā sajūta – klāt rudens un ziemas sezona, apkārt klejo vīrusi, bet dienas ir saplānotas tik intensīvas, ka slimošanai īsti nav laika. Arī te var noderēt sulu spēks. Izdzerot glāzi apelsīnu vai greipfrūtu sulas, uzņemam vairāk nekā 70% no ieteicamās C vitamīna dienas devas. C vitamīnam ir virkne labu īpašību un funkciju, tomēr jāizceļ, ka C vitamīns palīdz paaugstināt balto asinsķermenīšu skaitu – galveno līdzekli, ar kuru organisms cīnās pret infekcijām. Tā kā ķermenis šo vitamīnu neražo un neuzglabā, ik dienas tas kaut kā jāuzņem, protams,  labāk dabīgā veidā - ar pārtiku, vai, piemēram, sulu.

Ar unikālu kalkulatoru izveido savu sulu plānu nedēļai

 “Cido” sadarbībā ar uztura speciālistiem un zinātniekiem ir izstrādājuši unikālu sulu kalkulatoru, kas palīdzēs izveidot sulu plānu nedēļai, paredzot katru dienu izdzert vienu glāzi sulas. Sulu kalkulatoru var atrast www.cido.lv sadaļā Kalkulators. Jāmin, ka šis kalkulators ir izveidots, balstoties uz dažādiem Latvijā veiktiem pētījumiem par Tetra Pak sulām.


Vairāk ziņu
Jaunumi
CIDO – PIRMIE EIROPĀ AR JAUNU, DABAI DRAUDZĪGĀKU KORĶI!

Sākot ar 2022. gada janvāri CIDO ir uzsākuši 1L Tetra Paku ražošanu ar jauniem videi draudzīgākiem korķiem. Jaunie korķi paliek piestiprināti pie iepakojuma un ir dabai draudzīgāki, jo samazina mazo atkritumu nonākšanu vidē.

Jaunumi
Laužam mītus – sulas ir vīriešu dzēriens

Vīrieši ikdienā daudz vairāk ir pakļauti fiziskai slodzei, un tiem vairāk jāuzņem zaudētās minerālvielas.

Jaunumi
Sulas senioriem: kura labāka - apelsīnu vai tomātu?

Līdz ar vecumdienām palielinās nepieciešamība nodrošināt organismu ar papildu minerālvielu rezervēm. Sulas ir ļoti labs to avots, vienlaikus sulās ir arī daudz vitamīnu.

Uz augšu